easy talk
מילניום מכשירי קשר

מאמרים

11.3.13
למה מתייחס המונח אלחוט?
חזרה למאמרים

 

למה מתייחס המונח אלחוט?

 

המונח אלחוט מתייחס להעברת מסרים בצורה שאינה מצריכה חיבור של כבלים וחוטים. כיום מוכרים לנו שני סוגים של תקשורת אלחוט: תקשורת באמצעות גלי רדיו ותקשורת סלולארית, הפועלת באמצעות עמודים הקולטים ומשדרים מידע.

 

טלפון סלולרי הוא אלחוטי?

 

תקשורת אלחוט באמצעות גלי רדיו מוכרת לאדם מזה שנים רבות.. הבעיה של תקשורת אלחוט המופעלת באמצעות גלי רדיו היא שכל אחד יכול לקלוט את המסרים הללו. תקשורת סלולארית אף היא אינה מתאפיינת ברמת אבטחה גבוהה במיוחד, אך הרבה יותר קשה לקלוט מסרים שהועברו בין מכשירי טלפון סלולאריים מאשר לתפוס מסר המועבר בגלי רדיו.

 

תקשורת אלחוט מבוססת גלי רדיו

 

בכל מקרה, התפתחות האלחוט חשובה ביותר להתפתחות של האנושות בכמה וכמה היבטים. קודם כל, כשמדברים על אלחוט, יש לדבר על המצאת הרדיו. מכשיר הרדיו הוצג לראשונה בשנת 1878, והמסר האלחוטי הראשון שודר בשנת 1901 בין צרפת לאנגליה. עם הזמן הפך הרדיו לכלי תקשורת המונים. באמצעות גלי רדיו שודרו תוכניות בידור כמו אופרות סבון (כן כן, הז'נר המוכר הזה נולד עוד בתקופת הרדיו) ומסרים חשובים כגון נאומים של המנהיגים לאומה.

 

עד היום, הרדיו נותר אמצעי תקשורת המונים המפורסם ביותר, זאת בשל כך שתקשורת האלחוט מצריכה מכשיר פשוט לצורך קליטת השידורים ומכשיר זה קל מאוד להפעלה. אם נתייחס לנתוני תקשורת המונים בכל העולם, נגלה שהמקום הראשון מבחינה מספרית אינו נתון לאינטרנט או לטלוויזיה אלא דווקא לרדיו.

 

גראם בל והאלחוט

 

תקשורת אלחוט סלולארית נתפסת כהמצאה מודרנית, כאשר למעשה הרעיון נולד כבר בשנת 1947. בתקופה זו הבסיס הטכנולוגי לא אפשר את המימוש של הרעיון, ובנוסף נערמו כמה מכשולים בדרכו של הרעיון הזה. האב טיפוס של המכשיר הזה הורכב בשנת 1979 על ידי מעבדות בל. כעבור כעשור נוסף, נכנס המכשיר לשימוש הפרטי וכיום כמעט כל אדם בעולם המפותח מחזיק בטלפון אלחוטי פרטי.

 

מכשירי ווקי טוקי אלחוטיים

 

מכשיר אלחוט נוסף הנמצא בשימוש נפוץ ביות מימי מלחמת העולם השנייה ועד היום הוא מכשיר הווקי טוקי. מכשיר זה הינו מכשיר הקשר האולטימטיבי למנגנוני ביטחון שונים כגון צבא, משטרה וחברות אבטחה פרטיות. הסיבה לכך היא שהתקשורת באמצעות מכשיר הווקי טוקי מאפשרת העברת מידע מיידי, מבלי הצורך להמתין לתשובה בצד השני. מכשירי הווקי טוקי היום הגיעו למעמד מיוחד כיוון שניתן להשיג כאלו מקצועיים ויקרים מאוד, אך בו בזמן להשיג כאלו שזולים מאוד, ואף ניתן לחלק כמתנות ללקוחות פונטצטיאליים (של חברת תקשורת/ סלולרית, לדוגמה) בזמן שאלו עדיין יעבדו מספיק טוב בשביל להעביר מסר ממכשיר אחד לאחר, גם בקניון הומה אדם.

 

עד כה ראינו כמה מאמצים הושקעו על מנת לפתח מכשירי תקשורת שונים שישחררו את אותם המכשירים מתלות בכבלים ושקעים. השאלה היא למה בכלל נעשו כל אותם המאמצים? התשובה נעוצה כרגיל בצרכים צבאיים.

 

 

במהלך מלחמת העולם השנייה, כל הצבאות הנלחמים נזקקו למודיעין איכותי ומהיר, וזמן כידוע הוא מרכיב קריטי במקרים הללו. אותם מרגלים צוידו במכשירי רדיו שאפשרו להם להעביר מסרים בלי להתחבר לרשת קווית כלשהי. תקשורת אלחוט אפשרה למעשה את עצם קיומו של המודיעין הזה. מעולם המודיעין התפתחו גם צרכים אזרחיים רבים, וברגע שהצרכנים היו מוכנים לשלם עבור מכשירי אלחוט שיאפשרו להם תקשורת קלה ומהירה יותר, הם קיבלו את מבוקשם.

 

חברת מילניום מערכות קשר מספקת לכל לקוחותיה מגוון רחב של מכירי אלחוט, ממיטב יצרניות ולמגוון צרכים. במקום תוכלו לקבל ייעוץ מסודר בנוגע למכשיר אלחוט המתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלכם.

 

© 2022 כל הזכויות שמורות למילניום בע"מ